LN
Главная О компании Наша история
Наша история

На Луганщині, уперше, на законних засадах, винокуріння встановлюється з моменту заселення краю сербами під головуванням полковника Івана Шевича й Райка Прерадовича. та 1 квітня 1753 року було зазначено: "Шевича та Прерадовича разом із народами означених націй, що входять до їх складу, оселяти від кінця лінії та поселення ландміліції з донецького боку, тобто, від Бахмута до Лугані, у визначених від лінії укріплення редутами місцях" Земля, призначена для поселення сербських рот Шевича і Бахмутом та Луганню, отримала назву Слов' яносербії. Спеціальним наказом дозволялось "у відведених для поселення слов'яносербам дачах курити вино й продавати різноманітні напої, а з шинкового продажу брати по гривні за відро". Так "питійна" справа пустила свої коріння в нашому краї.

У 1896 році Бельгійським анонімним товариством міста Льєжа було засновано Луганський спиртоочищувальний завод. Другого липня 1897 року був виданий наказ Кабінету Міністрів про взяття заводу на казенний рахунок. Видатною особистістю того часу був перший директор заводу - Микола Іванович Стефанович. Він проводив велику громадську роботу: відкрив при заводі школу, де одночасно працював і завідуючим і викладачем, а також утримував за свій кошт заводську бібліотеку. Його зусиллями за короткий термін продукція заводу отримала визнання не тільки в мешканців повіту, а й за його межами. У 1913 р на Санкт-Петербурзькій міжнародній виставці "Рябиновая на коньяке" отримала "Гран-прі", після чого вироби заводу були визнані на міжнародному ринку.

Підчас Першої світової війни підприємство тимчасово не працювало : усі резерви були спрямовані на ведення воєнних дій. Робітники заводу були мобілізовані, на території підприємства було створено воєнний лазарет для поранених. Після Жовтневої революції та громадянської війни завод стає власністю Радянської держави. Довго не функціонує, і після скасування " сухого закону " і встановлення державної монополії на спирто-горілчану продукцію входить до складу " Головспирт", і отримує назву Луганський спирто-горілчаний завод № 5.

Починаючи з 1924 року виробництво радянської горілки було організовано на високому науково-технічному рівні. Завдяки наркому з воєнних та морських справ СРСР К.Є.Ворошилову на Луганському заводі в 1925 році вперше в країні для обробки водно-спиртової суміші було використане активоване вугілля "нортит", запропоноване для впровадження А.Н.Шустовим у 1924 році. Після таких заходів якість "хлібного вина" міцністю 40 градусів досягла вищого ступеня, і слава продукції підприємства пересягнула за межі міста Луганська. У 1928 -1929 рр. програма випуску заводом продукції складала 375 тисяч відер "хлібного вина".

<< Первая < Предыдущая 1 2 3 Следующая > Последняя >>
Страница 1 из 3
Поддержка сайта CWD IT Planet Plus
HotLog Рейтинг на portal.lg.ua Луганский рейтинг